Másfél évtizeddel ezelőtt még álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer írásra adom a fejem. A magyar nyelv nem tartozott a kedvenc tantárgyaim közé, a tollforgatás mestersége igen távol állt tőlem, az egyetemre kerülve egy-egy beadandó összehozásakor vért izzadtam, a szakdolgozatomat meg sem említve.
Boros érdeklődésem idestova két évtizede tart, szóval már az egyetemi éveim alatt is szívesen betértem a borospincékbe. Geográfus hallgatóként a pénztárcám mértékétől függően pedig egyre távolabbi tájakra eljutva próbáltam kiszélesíteni a tudásom, ami idővel a borvidékek felfedezésével is bővült.
2021 novemberét írtuk, mikor a párommal a délutáni kávénkat kortyolgatva egy könyv írásának ötletével állt elém. Hamar igenlő választ adtam, majd elővettük a Nagy Magyar Boratlaszt és ötletelni kezdtünk. Végül 7 kisebb hazai borvidék, 14 kevésbé ismert borászára esett választásom, hogy valami egyedi, új világot nyissak meg a borbarátok tábora előtt. Ennek keretében jártam be Bükk, Nagy-Somló, Balaton-felvidék, Pécs, Csongrád, Zala, Mór borvidékeinek szőlőterületeit, a 14 borászatban pedig annyit kértem, meséljenek magukról, filozófiájukról, életútjukról, majd így született meg a 7 csepp borvidék című, jó 150 oldalas írás.
A könyv egyediségét azok az
emberek, helyek, történetek adják, amikről a nagy boros médiában szinte alig
hallani. Kérdezném, mit tudunk a Nagy-Somlói borvidék Somló hegyen túli
tagjairól, a Pécsi borvidék zászlós fajtájáról, a cirfandliról, a szegedi bor
múltjáról, jelenéről, a natúr borok világáról, a biodinamikáról, vagy a Zalai
borvidék eldugott kincseiről.
A könyv megjelenéséről hamarosan bővebb
információkkal szolgálok.
Kunci